Ile kosztują usługi księgowe, i na podstawie czego wybierać fachowców do księgowości swojej firmy?

Ile kosztują usługi księgowe, i na podstawie czego wybierać fachowców do księgowości swojej firmy?

Ile kosztują usługi księgowe, i na podstawie czego wybierać fachowców do księgowości swojej firmy? Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma aspektami prawnymi, które przedsiębiorca musi spełniać. Prócz obmyślania strategii rozwoju swojej firmy, konieczne jest również rozliczanie się z przychodów, a to zadanie dla dobrego księgowego. Jak wybrać najlepszy zespół księgowy, i ile kosztują takie usługi?

Księgowość online czy tradycyjna?

Rozpoczynając własną działalność, trzeba zdecydować czy wybieramy księgowość tradycyjną czy też wirtualną. Oba te rozwiązania mają swoje plusy jak i minusy, natomiast w przypadku prowadzenia działalności w dużym mieście, można pokusić się o tradycyjne biuro księgowe. Inaczej ma się sytuacja kiedy prowadzimy biznes w branży e-commerce – wówczas lepszą opcją może być dla nas księgowość online, która od dobrych kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki połączeniu sieciowemu można współpracować z księgowymi w całej Polsce, wybierając tym samym najlepszych specjalistów. Warunkiem w tym przypadku jest jednak dobre połączenie sieciowe oraz stały kontakt telefoniczny, który wiele ułatwia szczególnie na początku współpracy z księgowym.

Ile kosztują usługi księgowe, i na podstawie czego wybierać fachowców do księgowości swojej firmy?
Ile kosztują usługi księgowe, i na podstawie czego wybierać fachowców do księgowości swojej firmy?

Księgowość tradycyjna wiol.com.pl ma również wiele korzyści, ponieważ umożliwia fizyczne spotkanie z księgowym oraz rozmowę, a przez co najmniej pierwsze pół roku współpracy i prowadzenia działalności zdecydowanie jest wiele ważnych tematów do omówienia, w zakresie podatków i zobowiązań. Dobra księgowa zajmie się finansami przedsiębiorcy, a także wskaże mu możliwe alternatywy które pozwalają zaoszczędzić pieniądze, czy uniknąć konieczności płacenia dodatkowych podatków.

By pracować efektywnie z biurem księgowym, niezbędna jest zatem odpowiednia komunikacja, ale i wysokie kompetencje i wiedza samego księgowego, który odpowiada za tak ważne kwestie każdego przedsiębiorstwa. Najlepszych księgowych najłatwiej jest znaleźć w Internecie, choć warto głównie sugerować się opiniami znajomych, którzy korzystają lub korzystali w przeszłości z podobnych usług, wtedy będziemy mieli pewność, że polecany specjalista faktycznie dysponuje wiedzą i kompetencjami, dodatkowo poprowadzi nasze interesy odpowiednio i bez opóźnień.

Wybieraj tylko najlepszej jakości usługi

Po czym rozpoznać dobrego księgowego? Przede wszystkim po renomie, jaką cieszy się wśród klientów. Trzeba jednak uważać, ponieważ zdarza się, że specjaliści z polecenia niekoniecznie oferują wysokiej jakości usługi, a poleceni zostali przez znajomych „przez grzeczność”. Weryfikacja najlepszych księgowych powinna być oparta o opinię znajomych, którzy są z natury drobiazgowi, i postrzegani jako bardzo wymagający – opinia takiego człowieka na temat księgowego z pewnością będzie trafna, a jeżeli poleca on kogoś, to oznacza że jest faktycznie bardzo dobry w swoim zawodzie. W tej branży warto kierować się również liczebnością biura księgowego – najlepsze paradoksalnie są te jednoosobowe, albo te duże, które zatrudniają kilkudziesięciu pracowników.

W tym pierwszym przypadku księgowy prowadzący jednoosobową działalność samodzielnie zajmuje się sprawami swoich klientów, jednocześnie musi prezentować wysoką jakość, by klienci chcieli korzystać z jego usług. W przypadku tych kilkudziesięciu osobowych firm księgowych wdrażane są zwykle pewne standardy jakości które muszą spełniać pracownicy, dlatego na ich usługach można zdecydowanie polegać. Początkujący przedsiębiorcy często wybierają usługi księgowe jedynie na podstawie ceny, szukając oszczędności i optymalizacji kosztów. Tymczasem nie jest to dobra strategia, bo w dłuższej perspektywie prowadzić może do poważnych problemów z Urzędem Skarbowym, ZUS-em czy innymi, ważnymi sprawami finansowymi.

Zobacz również:

 

Koszty usług księgowych

Im lepszy księgowy, tym wyższe koszty usług? Niekoniecznie! W Internecie można znaleźć mnóstwo firm i biur księgowych które zajmują się sprawami swoich klientów w sposób rzetelny, a działalność prowadzą zarówno w sposób tradycyjny jak i za pośrednictwem Internetu. Całkowita cena pełnej księgowości zależy często od wielkości firmy oraz jej specyfikacji, ale również od renomy danego biura. Przy wycenie usług często brane są pod uwagę również ilości wygenerowanych dokumentów, wniosków i innych ważnych pism przez biuro księgowe w imieniu przedsiębiorstwa. Koszt takich usług może wahać się od kilkuset złotych aż do kilku tysięcy, w zależności od specyfikacji świadczonych usług oraz zakresu obowiązków, które w ramach tych usług świadczy biuro księgowe.

Ceny oczywiście pozostają możliwe do negocjacji, i mogą ulegać zmianie po indywidualnej wycenie z klientem. Cena jednak nie powinna stanowić wyznacznika dla przedsiębiorcy, który poważnie podchodzi do swojego biznesu – renoma oraz wysoka jakość świadczonych usług to najważniejsze wytyczne które powinny mieć znaczenie przy wyborze biura księgowego. W dłuższej perspektywie będzie to bardzo dobra inwestycja, szczególnie kiedy będziemy potrzebować wsparcia merytorycznego i fachowej wiedzy naszego księgowego. Wybierajmy to, co dla naszej formy najlepsze, a unikniemy poważnych problemów w przyszłości!

angielski francuski niemiecki hiszpański