Zakup mieszkania – sposób na ciekawą inwestycję

Nowe mieszkania w Warszawie cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to doskonały sposób na bardzo dobrą inwestycję swoich środków finansowych. Takie nowe mieszkanie można szybko zaadaptować na potrzeby wynajmu i czerpać dochody przez długi okres czasu. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, iż inwestowanie w nieruchomości to jedno z najlepszych rozwiązań na zarobienie dużej sumy pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego nowe mieszkania w Warszawie to świetny sposób na inwestycję. Zapraszamy do lektury! 

 

Nieruchomości czy lokaty – na czym można więcej zarobić?

Jeszcze kilkanaście lat temu zdecydowana większość Polaków uważała, iż najlepszym sposobem na zainwestowanie swoich środków finansowych jest odłożenie ich na lokatę. Rzeczywistość pokazała jednak, iż z lokaty można zarobić bardzo niewiele, bo maksymalnie 1,5% po odliczeniu wszystkich kosztów związanych z prowizjami dla banku itp. W przypadku inwestowania w nieruchomości stopa zwrotu może wynieść nawet 40% – jest to bardzo zachęcający czynnik, który przyciąga ogromną liczbę osób do tego, aby kupować nowe mieszkania w Warszawie https://cordiapolska.pl/warszawa/nowe-mieszkania-bemowo/ oraz je wynajmować.

 

Nowe mieszkania w Warszawie – świetny sposób na dobrą inwestycję

W tym roku warto kupować nowe mieszkania w Warszawie – dotyczy to w szczególności dzielnic takich jak Mokotów, Białołęka, Wola i Bemowo. W tych lokalizacjach ma obecnie miejsce boom inwestycyjny, który za kilka lat może już się nie powtórzyć. Czym to jest spowodowane? W przyszłości Polacy będą pewnie chętniej wynajmować mieszkania. Od kogo? Właśnie od wszystkich tych, którzy teraz zdecydują się na ich zakupienie. 

Nowe mieszkania w Warszawie od kilku lat sprzedają się niezwykle dobrze. Wszyscy eksperci od rynku mieszkaniowego podkreślają, iż rok 2019 i 2020 będą bardzo dobre dla całego budownictwa mieszkaniowego. Jest to także czas, który poprzedza bardzo wiele zmian związanych z prognozowanym znaczącym zmniejszeniem popytu. Gdzie najlepiej jest teraz kupować nowe mieszkania w Warszawie? 

Najatrakcyjniejsze nowe mieszkania w Warszawie https://cordiapolska.pl/kontakt/ powstają w tym momencie w Bemowie oraz na Woli. Ilość nowych mieszkań w tych lokalizacjach jest naprawdę ogromna. Świadczy to o tym, iż Polacy lubią tam mieszkać i doceniają walory tych okolic. Uwarunkowane jest to także tym, iż Polacy bardzo chętnie nabywają lokale na rynku pierwotnym. Ten typ mieszkań znacząco różni się standardem od tych, które można nabyć na rynku wtórnym w starszych lokalizacjach w Warszawie. W takim standardzie znajduje się na przykład garaż podziemny, nowoczesne ogrzewanie czy też stolarka budowlana. 

Wraz z bardzo szybkim postępem technologii na całym świecie, rośnie także standard kupowanych mieszkań. W nowym mieszkaniu dostajemy w standardzie to, co w mieszkaniu z rynku pierwotnego musielibyśmy zakupić z własnej kieszeni. Wiele osób szukając nowego mieszkania w Warszawie zwraca oczywiście uwagę na cenę – im jest ona niższa, tym lepiej. Zarówno na Bemowie oraz na Woli mieszkania są sprzedawane w bardzo konkurencyjnych cenach, jeśli weźmiemy pod uwagę ich bardzo korzystne lokalizacje. Mieszkania, które cieszą się teraz popytem w sprzedaży, bardzo szybko będą również wynajmowane. W tym właśnie tkwi sens kupowania nowych mieszkań: wszyscy eksperci od rynku mieszkaniowego podkreślają, że już wkrótce Polacy będą coraz chętniej decydowali się na wynajmowanie mieszkań. Będzie to się wiązało także z wieloma zachętami wprowadzanymi przez władze lokalne oraz centralne. 

 

Zobacz również:

 

Ceny są niskie, ale stale rosną 

Ceny nowych mieszkań w Warszawie na Woli oraz Bemowie są określane jako “idealny model cenowy” dla wszystkich inwestorów. W chwili obecnej są one dość tanie, jednak z całą pewnością ich ceny znacząco wzrosną w najbliższej przyszłości. Będzie to spowodowane rozbudową metra oraz coraz lepszych połączeń komunikacyjnych tych osiedli z centrum miasta.

Pod tym względem gorzej będzie na Białołęce – w tej dzielnicy nie będzie metra, a tłok na drogach z całą pewnością nie zostanie zmniejszony. Ceny na Białołęce z tego względu nie ulega dużym zmianom w najbliższej przyszłości. Jest jednak jeden istotny czynnik, który decyduje o tym, iż warto kupować nowe mieszkania na Białołęce: jest tam bardzo duży popyt wynikający z tego, iż ceny tam oferowane są zaliczane do najniższych. Jeśli zależy nam na tym, aby kupić tanie nowe mieszkanie w Warszawie, warto poszukać ofert z Białołęki. 

 

Ile da się zarobić na nowych mieszkaniach w Warszawie? 

Wyliczenia ekspertów pokazują, iż inwestycje w mieszkania w dzielnicach takich jak Bemowo, Praga czy Ochota, mogą przynieść nawet 8% zwrotu rocznie. Jest to niezwykle wysoki wynik – wystarczy porównać go z rentownością obligacji oraz lokat. Właśnie z tego powodu tak duża liczba osób decyduje się na zakup nowych mieszkań za gotówkę, ponieważ kredyt wpłynąłby na zmniejszenie rentowności takiej inwestycji. Na rynku mieszkaniowym pojawiają się nie tylko nowi mieszkańcy, ale też osoby, które chcą na kupowaniu mieszkań zarobić duże pieniądze w szybkim czasie.