Sprzęt do pływania na basenie

Sprzęt do pływania na basenie

Sprzęt do pływania na basenie: pływanie i jest bardzo przykro przyjemne pożytecznym sportem. Trenuje siłę charakteru i organizm. Przy okazji pozwala przeżyć przypadku wpadnięcia do dużej ilości wody. Obecnie mamy możliwość nauki pływania na wielu krytych i otwartych akwenach zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Pływać można się uczyć w każdym wieku. Czy to mały czy duży, czy dopiero stawia swoje pierwsze kroki basenie, sprzęt do pływania na basenie może być niezwykle przydatny. A co tak naprawdę  jest nam potrzebne, jaki mamy obecnie dostęp do sprzętu do pływania na basenie? Poniżej chcemy wam kilka podstawowych elementów przybliżyć.

Pojawia się tutaj też pytanie jakie powinno kupić akcesoria do pływania. Ponieważ to tylko  pozory, że pływanie to sport, który nie wymaga specjalistycznego sprzętu, pamiętać musimy, że  najważniejsze w pływaniu jest bezpieczeństwo. Wiemy, że im wcześniej zaczniemy się uczyć pływać tym dla nas lepiej i łatwiej. Nie ma co się martwić – można nauczyć się pływać w każdym wieku.

Sprzęt do pływania na basenie jest dostosowane już nawet do malutkich niemowląt. Dzieciaczki bardzo dobrze reagują na kontakt z wodą, w związku z czym można dla nich organizować specjalne zajęcia gdzie uczą się pływać przy pomocy rodziców. Dla dzieci najczęstsze akcesoria do pływania to dmuchane koła, które pozwalają kilkulatkom oswoić się z wodą, a później mogą zostać wykorzystane do zabawy. Drugim z akcesoriów są rękawki zwane potocznie motylkami, które dostępne są w wielu rozmiarach. Ich zadaniem jest pomoc w utrzymaniu głowy i szyi nad powierzchnią wody. Dla niemowląt ważnym akcesorium do pływania na basenie są specjalne pieluszki, które są tak zbudowane, że żadne zanieczyszczenia nie dostają się do wody.

Sprzęt do pływania na basenie dla początkujących stworzony jest tak, by produkty używane do nauki ułatwiały trening i zmniejszały strach nowego adepta sztuki przed wodą. Są dostępne w wersji dla dzieci i dla dorosłych. Zaliczyć do nich można wielorozmiarowe kamizelki do nauki pływania, które utrzymują górną część tułowia na wodzie, pomagają utrzymać głowę nad taflą wody i ułatwiają naukę pływania różnymi technikami. Na basenie znaleźć możemy też deski do nauki pływania. Są często wykorzystywane w szkółkach pływackich i pomaga ją bardzo pływaniu żabką i pieskiem. Zamiast dmuchanego koła wybrać można tzw. pas pływacki. Jest to odmiana dmuchanego koła dla osób dorosłych.

Sprzęt do pływania na basenie
Sprzęt do pływania na basenie

Każde z basenów bądź kompleksów pływackich ma swoje odrębne regulaminy, w których zawarte są informacje, jakie na danym terenie można używać akcesoria do pływania oraz stroje. Do ubioru pływackiego zaliczają się kąpielówki bądź szorty do pływania i strój kąpielowy. Tego typu ubranie ma przylegać do ciała i nie zsunąć się podczas pływania.

Wiele kobiet zastanawia się jaki strój kąpielowy założyć: jedno czy dwuczęściowy. Ma to być taki strój, który będzie wygodny i przystosowany do pływania. Z dwuczęściowych najlepiej sprawdzają się te o sportowych fasonach. Wbrew pozorom stroje jednoczęściowe nie są wcale przeznaczone dla dzieci i starszych osób. W przypadku pływania na basenie dla mężczyzn najlepszym rozwiązaniem są specjalne kąpielówki w formie majtek lub krótkich dopasowanych spodenek, które nie powodują oporu podczas pływania i ograniczają ryzyko osunięcia się ich w trakcie ćwiczeń.

Kolejnym elementem stroju potrzebnym na basenie są klapki kąpielowe. Dzięki nim nie musimy biegać boso po basenie, mamy ochronę przed śliskim podłożem i zabezpieczenie skóry przed bakteriami i grzybami. Na większości basenów  sprzętem wymaganym do pływania są też czepki, które w dużej mierze chronią włosy przed zamoczeniem i spełniają funkcje higieniczne. Dzięki opływowemu kształtowi czepka głowa pływaka nie daje dużo oporu w wodzie, a włosy nie zasłaniają twarzy w czasie pływania.

Okulary czy maska – co powinniśmy wybrać? Czasie pływania na basenie bardziej przydadzą nam się okulary, które chronią oczy przed wodą i pozwalają na lepsze widzenie. Powinny posiadać dobrze uszczelniające elementy, żeby woda nie dostawała się do środka. Jeżeli mamy wybrać szkło w okularach, wybierzmy to przejrzyste, które pomoże nam w lepszym widzeniu basenie, gdzie oświetlenie jest sztuczne. Dodatkowe elementy używane przy pływaniu to zatyczki do uszu i do nosa.

Dodatkowym sprzętem do pływania na basenie są ekstra akcesoria do doskonalenia umiejętności pływania. To nie tylko dodatkowe kostiumy do pływania, ale też i takie sprzęty, których mogą używać profesjonaliści chcący doskonalić swoje umiejętności i kondycję. Przykładem tego typu sprzętu są płetwy. Nie muszą być one wykorzystywane – jak się powszechnie sądzi – do nurkowania. Sprawdzają się doskonale przy klasycznym pływaniu. Podzielić je możemy na płetwy krótkie i długie; pierwsze przyspieszają naszą prędkość pływania i zwiększają dynamikę. Długie zaś wymuszają jeszcze większy wysiłek dla nóg. Używa się ich, by doskonalić techniki pływania czy trenować konkretne partie ciała.

Pływanie bez wątpienia jest pięknym sportem, w czasie uprawiania którego przełamujemy swoje granice. Sprzęt do pływania ułatwia nam nabywanie tych podstawowych umiejętności.

angielski francuski niemiecki hiszpański