Jak wybrać szkło hartowane na telefon?

Można dostrzec, że szkło hartowane na telefon cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak mają świadomość czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem decyzji o zakupie. Jakie aspekty koniecznie należy uwzględnić?

Ekrany na telefon są bardzo podatne na różnego rodzaju zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Należy również wspomnieć, że nie każde urządzenie będzie wyposażone w fabryczne zabezpieczenia w postaci solidnego szkła. Warty podkreślenia jest także fakt, że w bardzo dużej liczbie przypadków nawet one nie będą w stanie uchronić ekranu przed zarysowaniem czy rozbiciem. Świetnym rozwiązaniem może okazać się zatem szkło hartowane na telefon.

Czy warto zdecydować się na szkło hartowane na telefon?

Szkło hartowane na telefon jest nie tylko bardzo pewnym, ale również popularnym sposobem na zabezpieczenie ekranu przed zarysowaniami czy ewentualnymi uszczerbkami. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że gdyby produkt upadł lub został uderzony przedmiotem, szkło jest wtedy w stanie zamortyzować dane uderzenie. Szkło hartowane na telefon jest również niezwykle przydatne przy przenoszeniu smartfona w torbie, gdzie jak wiadomo ekran może mieć kontakt z portfelem, kluczami czy innymi ostrymi elementami. Nie wszyscy mają świadomość, że szkło hartowane jest nawet kilka razy wytrzymalsze w porównaniu do zwykłego szkła. Produkty tego typu w zdecydowanej większości przypadków mają oznaczenie 9H, co oznacza, że nie mogą być porysowane ostrymi narzędziami.

Co warto wybrać? Szkło hartowane na telefon czy folię?

Jak wiadomo jeszcze do niedawna zdecydowana większość użytkowników decydowała się na niedrogie folie chroniące wyświetlacz. Szkło hartowane na telefon obecnie z roku na roku zyskuje na popularności. Czym różni się wspomniany produkt od folii?

– folia na telefon – jej ogromnym atutem jest stosunkowo niska cena. Warto wiedzieć, że już za kilka złotych możliwy jest zakup folii, która jest dedykowana do konkretnych modeli smartfonów. Oczywiście zdecydowanie lepszymi parametrami będą charakteryzowały się folie markowe z wyższej półki cenowej. Do zalet folii ochronnej koniecznie trzeba zaliczyć także jej minimalną grubość. Jeżeli użytkownik będzie w stanie ją właściwie nakleić, będzie praktycznie nieodczuwalna. Koniecznie trzeba także zaznaczyć, że folia może być bardzo kłopotliwa w nakładaniu. Pod spód folii mogą bowiem przedostać się paproszki czy może powstać pęcherzyk powietrza, którego nie będzie dało się usunąć. W zdecydowanej większości przypadków w takich sytuacjach folia ochronna nie będzie nadawała się już do użytku.

– szkło hartowane na telefon – jest zupełnie inna jakość produktu. Szkło hartowane na telefon jest nie tylko grubsze, ale również zdecydowanie grubsze w porównaniu do folii. Jego montaż będzie znacznie łatwiejszy, a trwałość jeszcze lepsza. Jedynym minusem może być tylko wyższa cena.

Warto zdawać sobie sprawę, że nowsze modele smartfonów w zdecydowanej większości przypadków posiadają ekrany z niezwykle odpornego szkła Gorilla Glass, których nie trzeba w specjalny sposób dodatkowo zabezpieczać. Należy jednak mieć świadomość, że bardzo dużo modeli będzie wymagało zastosować szkło lub folię. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szkła hartowanego. Produkt posłuży bowiem użytkownikowi znacznie dłużej. Ponadto prościej będzie go także nałożyć na ekran.

Warto zdecydować się na szkło hartowane czy hybrydowe?

Na rynku dostępna jest obecnie także trzecia grupa produktów. Nie wszyscy wiedzą, że szkła hybrydowe są połączeniem folii ochronnych z modelami szkła hartowanego. Szkło hybrydowe będzie zatem nie tylko odporne, ale również elastyczne i cieńsze. W ten sposób zdecydowanie mniej będzie rzucać się w oczy. Bardzo dużym problemem może się jednak okazać znacznie mniejsza dostępność tego rodzaju produktów, a także stosunkowo wysoka cena. Może również dojść do sytuacji, że do modelu telefonu jaki ma dany użytkownik nie będzie pasowało żadne szkło hybrydowe.

Jak właściwie założyć szkło hartowane na telefon, oraz na co koniecznie trzeba uważać?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że montaż szkła hartowanego jest stosunkowo prosty. W zależności od tego jaki rodzaj szkła zostanie zakupiony użytkownik w zestawie może znaleźć różne akcesoria montażowe np. ściereczki przeznaczone do czyszczenia oraz polerowania ekranu. Oczywiście nie trzeba się martwić, gdy w opakowaniu nie będą znajdowały się żadne akcesoria. Montaż tego rodzaju produktu powinien przebiegać w następujący sposób:

  1. Konieczne jest bardzo dokładne oczyszczenie telefonu ze wszystkich możliwych zabrudzeń, a także szczegółowe wypolerowanie. Można do tego celu bez żadnego problemu użyć sprężonego powietrza, aby dokonać zdmuchnięcia z ekranu wszystkich drobinek kurzu.
  2. Należy przytrzymać szkło hartowane krawędziowo w otwartej dłoni. Produkt posiada bowiem folię zabezpieczającą, którą koniecznie trzeba odkleić. W zdecydowanej większości przypadków będzie do tego służył specjalny pasek, wystarczy go pociągnąć, by folia została zdjęta.
  3. Kolejnym krokiem będzie przyklejenie szkła, warto jednak uważać, by nie powstały różnego rodzaju przesunięcia względem krawędzi.
  4. W momencie, gdy szkło zostanie właściwie ułożone na ekranie, koniecznie trzeba je poprawnie docisnąć.