Ponadczasowe płytki ceramiczne we wnętrzach

Nowoczesne płytki ceramiczne to już nie to samo wzornictwo, co za czasów PRL, kiedy na półkach sklepowych było raptem kilka wzorów do wyboru i każdy podobny do siebie. Współcześni projektanci w aranżacjach wnętrz znajdują coraz to nowe zastosowanie tego niezwykle trwałego i praktycznego materiału wykończeniowego https://ceramixplytki.pl/6-podlogowe. Poznajmy najmodniejsze wzory płytek ceramicznych, aby móc najlepiej wybrać te najodpowiedniejsze do naszych wnętrz.

Jakie płytki wybrać do wnętrz?

To, na jakie płytki zdecydujemy się w mieszkaniu, uwarunkowane jest w dużej mierze od pomieszczenia, w którym zamierzamy je położyć, oraz miejsca. Na podłogę przeznaczone są płytki o innej klasie ścieralności, niż na ściany. Rozróżniamy kilka rodzajów płytek ceramicznych wykorzystywanych we wnętrzach.

  • Gres — bardzo twardy i wytrzymały na ścieranie, oraz działanie środków do czyszczenia chemicznych. Ma chropowatą powierzchnię i stosowany jest do kafelkowania podłóg.
  • Terakota — bardziej krucha od gresu, jednak wystarczająco twarda i wytrzymała, aby kłaść ją na podłogi.Niska nasiąkliwość to zaleta, która pozwala na układanie jej w wilgotnych pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka.
  • Glazura — jest cieńsza i bardziej krucha od gresu i terakoty, dlatego przeznaczona jest na ściany. Różne stopnie grubości i wykończenia powierzchni stanowią tło dla klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji.
  • Płytki rektyfikowane — doskonałe do układania z bardzo cienką fugą, ponieważ niezwykle proste i ostre krawędzie oraz wymiary nawet na ułamek milimetra nieodbiegające od skali, umożliwiają to.

Najmodniejsze płytki ceramiczne wielkoformatowe

Płytki ceramiczne wielkoformatowe królują w nowoczesnych wnętrzach. Położone na ścianie tworzą jednolite harmonijne przestrzenie tworzące tło dla nowoczesnej ceramiki w łazienkach, oraz zjawiskowych mebli w kuchniach. Przez wzgląd na niczym nieograniczoną stylistykę nierzadko wykorzystywane są również w przestrzeniach dziennych takich jak salon, przedpokój, lub pracownia. Przed zakupem warto wiedzieć, że płytki wielkoformatowe to takie, których powierzchnia wynosi minimum 1600 cm2. Składy i sklepy budowlane oferują płytki wielkoformatowe z połyskliwym, lub matowym wykończeniem, coraz modniejsze stają się również płytki z wyraźną fakturą. W zależności od aktualnie panujących trendów i indywidualnych upodobań można wybrać płytki w kształcie kwadratu, lub prostokąta. Rewelacyjny efekt przynosi melanż kształtów, rozmiarów, a także wzorów.

Ponadczasowa klasyka mozaiki

Mozaika to ponadczasowy rodzaj płytek, od dawna chętnie stosowany jako tylko element dekoracyjny, bądź na całej powierzchni ściany lub podłogi. Różnorodność materiałów, z których można wykonać płytki w kształcie mozaiki, jest zadziwiająca. Spotkamy zatem mozaikę szklaną, kamienną, metalową, czy w końcu tą najbardziej popularną, wykonaną z ceramiki. Mozaika ceramiczna jest równie odporna, jak tradycyjne płytki ceramiczne, dlatego można używać jej zamiennie. Płytki ceramiczne w kształcie mozaiki najbardziej znane są pod postacią małych kwadracików, jednak można również kupić mozaikę w kształcie prostokątów, czy zjawiskowych heksagonów https://ceramixplytki.pl/11-dekoracje. Mozaika świetnie sprawdzi się na podłogach nadając pomieszczeniu charakteru, oraz na ścianach w kuchni i łazience. Jest idealna do wydzielania oddzielnych stref, oraz zdobienia przestrzeni.

Stylowe płytki drewnopodobne

Drewniane podłogi są stylowe i piękne, jednak bywają kłopotliwe. Wysoka nasiąkliwość drewna dyskwalifikuje ten materiał jako okładzinę podłóg w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć takich jak pralnie, łazienki, kuchnie, czy przedpokój. Płytki ceramiczne drewnopodobne doskonale imitują drewno i idealnie odwzorowują rysunek, a nawet fakturę drewna. To doskonała alternatywa dla paneli i podłóg drewnianych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytek drewnopodobnych użyć jako elementu dekoracyjnego ściany. Efekt na pewno przejdzie najśmielsze oczekiwania. W sklepach znajdziemy płytki drewnopodobne we wzornictwie rodzimych, ale również egzotycznych drzew. Ogromny wybór kolorów i wzorów pozwoli na wybór odpowiednich płytek do każdego pomieszczenia, wprowadzając element klasycznej elegancji. Znakomicie wygląda łazienka, w której podłoga wykończona jest płytkami drewnopodobnymi, a drewniane elementy dekoracyjne nawiązują do barwy i odcienia podłogi.

Płytki ceramiczne jak beton

Beton z impetem wkroczył na salony. Miłośnicy loftowych i minimalistycznych wnętrz pokochali ten materiał, który stanowi bazę wyjściową dla nowoczesnych aranżacji. Płyty betonowe są jednak ciężkie i nie każda ściana udźwignie taki ciężar. Doskonałym zamiennikiem są płytki ceramiczne stylizowane na beton. Wybór kształtów i rozmiarów, a także odcieni i melanży barw jest tak duża, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i zaspokojone zostaną nawet najbardziej wymagające gusta. Płytki ceramiczne stylizowane na beton doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu zarówno na podłogach, jak i ścianach. Surowy dizajn nadaje industrialnego szlifu, a trwałość i odporność gwarantują modne wykończenie na długie lata.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl