Maść z witaminami, jak pomaga?

Maść z witaminami, jak pomaga?

Maść z witaminami, jak pomaga? Witamina A (retinol) jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla zdrowej skóry. Jest szeroko stosowany w kosmetyce od 1980 roku jako skuteczny środek na trądzik i zaskórniki. Z jego pomocą możesz zachować młodą i zdrową skórę na lata.

Jak pomaga maść i witamina A? Jest szczególnie przydatny do skóry twarzy. Stosowany zgodnie ze wskazaniami może nie tylko złagodzić zmęczenie, ale także odmłodzić naskórek. W kontakcie z retinolem skóra staje się gładsza. Maść stosuje się również na odmrożenia, rogowacenie naskórka i oparzenia słoneczne.

Co się dzieje po zażyciu maści z witaminą A – jak to pomaga?

Czy maść z witaminą A pomaga wygładzić zmarszczki? Pomoże to, ale aby proces odmładzania był skuteczny, należy przestrzegać kilku wskazówek:

 • Przechowuj maść w lodówce
 • Nałożyć na twarz i pozostawić do wchłonięcia przed snem. Zaleca się stosowanie maści na dwie godziny przed przerwą wieczorną. Resztki maści należy zetrzeć wilgotnym wacikiem
 • Witaminy A nie należy stosować w maściach i innych produktach kosmetycznych podczas wakacji nad morzem, ponieważ może powodować nadwrażliwość skóry na światło słoneczne.
 • Maści z witaminą A nie należy stosować przez dłuższy czas, najlepiej stosować ją podczas krótkich przerw. Obecny w maści retinol dobrze działa na odbudowę głębszych warstw skóry poprzez stymulację produkcji włókien kolagenowych. Poprawia się ukrwienie i odżywianie, a pory są zmniejszone. ważny! Maść ma przyjemną konsystencję, łatwo rozprowadza się na skórze i szybko wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu.

Maść z witaminami na pięty

Problemy z piętami u wielu osób są zwykle spowodowane brakiem witamin w organizmie. Aby rozwiązać te wady, można zastosować preparat na bazie maści z nagietka i płynnej witaminy A, beta-karotenu. Substancje miesza się w stosunku 2:1. Produkt należy przechowywać w lodówce. Namocz stopy w ciepłej wodzie i natrzyj pięty pumeksem przed nałożeniem własnej maści. Następnie osuszyć ręcznikiem i wmasować maść, efekty będą widoczne po pięciu dniach.

Co to jest beta-karoten?

Maść z witaminami, jak pomaga?
Maść z witaminami, jak pomaga?

Beta-karoten, prowitamina witaminy A, jest bardzo ważna dla osób w każdym wieku, a także dla zdrowia komórek. Znajdujący się wyłącznie w pokarmach roślinnych (pigment pomarańczowo-żółty), obok jajek i masła, jest jedną z najważniejszych substancji zapewniających piękną skórę, chroniącą ją przed słońcem i pomagającą uzyskać piękną opaleniznę. Dodatkowo pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i błon śluzowych. Naturalna witamina A w postaci beta-karotenu występuje w warzywach takich jak dynia, marchew, brzoskwinie, melony i morele.

Maści zawierające ten składnik:

 • Poprawić metabolizm w komórkach skóry
 • Przyspiesza gojenie stanów zapalnych
 • Zwalcza suchą skórę
 • Zapewnia równomierną opaleniznę bez pieczenia, jednocześnie chroniąc skórę przed ekspozycją na słońce
  równomierny odcień skóry
 • Zmniejsza łuszczenie i poprawia ogólną teksturę skóry.
 • Szczególnie po ekspozycji na aktywne światło słoneczne zalecana jest maść zawierająca prowitaminę A, ponieważ beta-karoten uzupełnia cenne nawilżenie.

Wpływ beta-karotenu na skórę

Ma właściwości antyoksydacyjne, zwłaszcza w połączeniu z witaminą E i C, która jest skuteczna również w skojarzonym leczeniu łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Dlatego beta-karoten po dostaniu się do skóry ustanawia metabolizm wewnątrzkomórkowy i połączenia międzykomórkowe. Głównym efektem tego procesu jest pogrubienie i wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego, bardzo ochronnej bariery skóry.

Maść z witaminą A – co jest używane najczęściej?

Kosmetyczki twierdzą, że witamina A to złoty standard w pielęgnacji skóry: jest odpowiedzią na prawie wszystko, od trądziku po zmarszczki. Z tego powodu kremy zawierające witaminę A są cenione za ich zdolność do wspomagania prawidłowego funkcjonowania komórek skóry. ważny! Komórki funkcjonują normalnie od urodzenia do około 25 roku życia, a następnie komórki skóry rozpoczynają proces starzenia.

Maść z witaminą A spełnia ważne zadanie:

 • Stymuluje odnowę komórkową: spłyca zmarszczki, redukuje przebarwienia
 • Normalizuj pracę gruczołów łojowych: lecz trądzik
 • Poprawia koloryt i elastyczność skóry: zmniejsza suchość.
 • Ochronna maść z witaminą A wspomaga regenerację skóry, redukuje łuszczenie, a także doskonale łagodzi stany zapalne.

Stwierdzono, że maść retinolowa chroni skórę przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Najbardziej doceniane działanie witaminy A na skórę wynika z jej niskiej masy cząsteczkowej, łatwo przenika w głąb skóry na poziomie komórkowym, wpływając nie tylko na powierzchowne, ale również głębsze warstwy skóry.
Takie produkty utrzymują nawilżenie, miękkość, gładkość i elastyczność skóry. Zawarta w maści witamina A łagodzi podrażnienia i jest niezastąpionym regulatorem odnowy komórek, idealny dla skóry suchej. Maść Retinol pomaga chronić skórę dłoni przed przebarwieniami i wygładza skórę. Maść łagodzi zmiany trądzikowe oraz zmniejsza podrażnienia i zaczerwienienia. Stymuluje również odnowę komórek nabłonka skóry, dlatego jest ważny dla skóry i wszystkich błon śluzowych.