Balon żołądkowy w tabletce

Balon żołądkowy w tabletce

Balon żołądkowy w tabletce: wiele osób cierpliwie i regularnie walczy ze swoją nadwagą, ale wciąż nie udaje się im uzyskać poprawy ogólnego stanu zdrowia. Dlatego cieszy fakt, że współczesna medycyna stwarza nowe możliwości uzyskania odpowiedniego wskaźnika masy ciała – BMI. Należy do nich innowacyjny balon żołądkowy w tabletce, który można po prostu połknąć, popijając wodą.

Czym jest balon żołądkowy w tabletce?

Balon żołądkowy w tabletce https://allurionbalon.pl/ to zaawansowany technologicznie produkt łatwy do połknięcia. Dzięki temu do aplikacji nie jest potrzebna endoskopia i znieczulenie. Oprócz łatwości stosowania nie wymaga usuwania i jest bardzo mało prawdopodobne, aby wywołał skutki uboczne. Po opróżnieniu zawartości balonika pozostawionego w żołądku przez 4 miesiące dochodzi do samoistnego otwarcia i wydalenia go w sposób naturalny. Można schudnąć 15-20 kg w ciągu 4 miesięcy (dokładniej do 15% początkowej masy ciała).

Efekt jaki daje balon żołądkowy w tabletce jest taki sam jak w przypadku standardowych balonów żołądkowych, ale ma więcej zalet. Przede wszystkim zajmuje odpowiednią ilość miejsca w żołądku, aby pomóc w utracie wagi. Opóźnia odczuwanie łaknienia, niwelując potrzebę podjadania między posiłkami co sprzyja skutecznemu odchudzaniu. Balon żołądkowy w tabletce jest najbardziej przydatną opcją w niechirurgicznym leczeniu otyłości. Jeże uzyskane wyniki nie są zadowalające, można powtórzyć procedurę po wydaleniu resztek produktu z organizmu.  

Dla kogo wskazany jest balon żołądkowy w tabletce?

Balon żołądkowy w tabletce do połykania jest idealny dla osób w wieku od 18 roku życia z BMI większym niż 27. Jest to niezwykle skuteczna metoda, szczególnie dla osób, które czują się niekomfortowo w znieczuleniu lub nie chcą otrzymać znieczulenia. Badania pokazują, że osoby, które odchudzają się za pomocą tego rodzaju balonu żołądkowego, tracą większość swojej wagi w ciągu pierwszych 16 tygodni. Jednak program rozpadu produktu trwa 6 miesięcy. Wsparcie dietetyka powinno być kontynuowane również po wydaleniu balonu z organizmu.

Celem tej metody odchudzania jest pomoc w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych nabytych podczas kuracji, a także utrzymanie wagi i zapobieganie przybieraniu na wadze. Jak już wspomniano, jeśli masa docelowa nie została jeszcze osiągnięta, można ponownie przejść procedurę połknięcia balonu żołądkowego w tabletce. Jednak w komentarzach osób, które poddały się tej metodzie, widać wyraźnie, że zdecydowana większość nadal traci na wadze nie tylko podczas posiadania balonu, ale także po wydaleniu.

Balon żołądkowy w tabletce – bez operacji, bez endoskopii, bez znieczulenia

Balon żołądkowy w tabletce
Balon żołądkowy w tabletce

Procedura zakładania balonu żołądkowego w celu utraty wagi i leczenia otyłości przeszła długą drogę. Balon żołądkowy w tabletce został stworzony, aby przezwyciężyć możliwe wady tradycyjnego balonu żołądkowego. Jest pierwszym balonem żołądkowym, który jest połykany i naturalnie opuszcza organizm po czterech miesiącach, spełnia taką samą funkcję a mianowicie zmniejsza objętość żołądka i daje uczucie sytości. Dana osoba nie odczuwa głodu po zjedzeniu mniejszej ilości pokarmu, ogranicza ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia i sprzyja odchudzaniu.

Endoskopowe balony żołądkowe wymagają znieczulenia. Usunięcie balonu wymaga również przejścia tego zabiegu. Jednak procedura z połykaniem tabletki jest znacznie prostsza i bardziej praktyczna. Nie ma potrzeby wyjmowania balonika do połknięcia. Największą zaletą balonu żołądkowego w tabletce w porównaniu z balonami żołądkowymi wprowadzanymi endoskopowo jest to, że nie wymaga on usuwania. Po około 16 tygodniach w żołądku aktywowany czasowo zawór zwalniający na balonie otwiera się, a balon opróżnia się i wychodzi naturalnie podczas wypróżnienia.

Balon żołądkowy w tabletce – jak przebiega zabieg?

Podczas 20-minutowej procedury ambulatoryjnej połyka się kapsułkę zawierającą balon przymocowany do cienkiej kaniuli. Połknięta tabletka jest sprawdzana za pomocą aparatu rentgenowskiego pod kątem prawidłowego ułożenia. Gdy tylko dostanie się do żołądka, lekarz napełnia balon roztworem.

Życie po połknięciu balona żołądkowego w tabletce

Korekcja otyłości za pomocą balona żołądkowego w tabletce to tylko krok do zdrowego życia. Naprawdę ważne jest, jak wspierane jest swoje nowe życie. Dlatego bardzo istotne jest przestrzeganie pewnych zasad zarówno w procesie pozabiegowym, jak i w późniejszym życiu.

O czym trzeba pamiętać:

  • Niech sport stanie się częścią codziennego życia.
  • Wykonywać testy w określonych okresach czasu.
  • Nie odkładać wizyt kontrolnych u lekarza.
  • Być w kontakcie ze swoim dietetykiem.
  • Kontrolować ilość spożywania wody.
  • Przemyśleć swój sposób odżywiania.
  • Sprawdzać ilości spożywanych kalorii i starać się jeść zbilansowane posiłki.
  • Zwrócić uwagę na odżywianie białkowe.
  • Unikać picia napojów gazowanych.

Droga do zdrowego życia, którego się pragnie i o którym się marzy, prowadzi przez te zasady. Utrata masy ciała zaczyna się szybko po wypełnieniu balonu. Na wyniki odchudzania ma wpływ na przestrzeganie zalecanej diety i uprawianie aktywności fizycznej.

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl