Ortopeda w Szczecinie

Ortopeda w Szczecinie

Ból pleców i karku to jeden z powodów, dla których warto zgłosić się do ortopeda w Szczecinie https://ortho-expert.pl/lekarze/. Choroby zlokalizowane w tym rejonie dotykają ludzi w każdym wieku. Ból pleców pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, często zmuszając do rezygnacji z normalnego funkcjonowania. Ponieważ wiele osób uważa takie problemy za przejściowe, zwykle samoleczą się środkami przeciwbólowymi i maściami lub zostawiają je w spokoju, mając nadzieję, że są tylko tymczasowe. Problem często wiąże się z gwałtownymi zmianami pogody, dlatego okresy zaostrzenia choroby występują wiosną i jesienią.

Częste przyczyny bólu krzyża:

 • palenie papierosów,
 • otyłość,
 • wiek,
 • pracujący ciężko,
 • praca siedząca,
 • prace związane ze stresem.

Dlaczego wizyta u ortopedy w Szczecinie jest tak ważna?

Ortopeda w Szczecinie
Ortopeda w Szczecinie

Ból pleców może prowadzić do rozciągnięcia lub przeciążenia mięśni pleców, ostrych infekcji dróg oddechowych, chorób nerek i narządów miednicy, przemieszczenia krążka międzykręgowego, ucisku rdzenia kręgowego z powodu procesów zapalnych i innych. Co więc zrobić, gdy ból jest tak silny, że nie można normalnie żyć? Jaki jest najszybszy sposób na pozbycie się bólu? Jaka jest przyczyna tej choroby? Aby uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania, musisz skontaktować się z chirurgiem ortopedą. W Szczecinie możesz skorzystać z porad takich specjalistów.
Chirurdzy ortopedzi potrafią właściwie zdiagnozować przyczynę problemu i opracować najskuteczniejsze leczenie. Bólu pleców nie należy ignorować, nie mówiąc już o samodzielnym leczeniu, ponieważ może on poważnie odbić się na zdrowiu. W większości przypadków ból pleców jest przejściowy i nie wymaga specjalnego leczenia. W innych przypadkach ból może wystąpić na tle złamania, infekcji, niewydolności naczyniowej lub guza, wymagającej natychmiastowej interwencji medycznej.

Objawy wskazujące na pilną pomoc ortopedy w Szczecinie:

 • Uporczywy ból pleców
 • Osoby poniżej 20 roku życia lub powyżej 50 roku życia
 • Ból pleców obserwowany po niedawnym przeciążeniu, urazie lub upadku
 • Ból pleców z opóźnionym początkiem lub nietrzymaniem moczu, zaparcia
 • Zmniejszona wrażliwość skóry w okolicy narządów płciowych i/lub wewnętrznej strony ud na tle bólu
 • Ból pleców nasilał się z każdym dniem przez ostatni tydzień
 • Ból pleców, który nasila się, gdy pochylasz się lub kładziesz w nocy
 • Ból pleców z gorączką, ogólne złe samopoczucie
 • Na tle bólu pleców siła mięśni kończyn jest osłabiona.

Tylko terminowa diagnoza i leczenie mogą zapobiec rozwojowi poważnych powikłań związanych z procesem chorobowym kręgosłupa (osteochondroza, osteoporoza, radikulopatia, przepuklina, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, skolioza itp.). A także eliminuje pierwsze objawy choroby bez wpływu na zdrowie. Osoby z bólem pleców powinny mieć świadomość, że zignorowanie problemu może wymagać hospitalizacji. Szczeciński lekarz ortopeda zajmujący się leczeniem bólów kręgosłupa pomoże ustalić przyczynę tego schorzenia i zaproponuje skuteczne metody leczenia.

Ból szyi wymagający konsultacji z ortopedą w Szczecinie

Szyja jest rodzajem przewodnika między mózgiem a ciałem. Na szyi znajduje się wiele ważnych węzłów chłonnych, zakończeń nerwowych i tętnic. Każdy dyskomfort lub ból szyi może wskazywać na nieprawidłowe działanie całego ciała. Nawet gwałtowne ruchy głowy mogą powodować ból, a szacuje się, że około 2/3 światowej populacji cierpi na ból szyi. Przyczynami bólu szyi są różne urazy górnego odcinka kręgosłupa, przepukliny, nowotwory, choroby układu odpornościowego, choroby zakaźne. Siedzący tryb życia może również przyczyniać się do bólu szyi, ponieważ ciągłe siedzenie przed komputerem przeciąża mięśnie szyi. Najczęstszymi przyczynami są stany takie jak osteochondroza, choroba zwyrodnieniowa stawów i przepuklina szyjna. Choroby te nasilają się z wiekiem.

Zagrożone są zarówno kobiety, jak i mężczyźni w wieku powyżej 30 lat. Zużycie stawu i części chrząstki może powodować silny ból i należy natychmiast skontaktować się z ortopedą w Szczecinie. Wiele osób próbuje wyleczyć ból szyi, korzystając z porad znalezionych w Internecie, zanim zwróci się o wykwalifikowaną pomoc. Z doświadczenia chirurgów ortopedów wynika, że ​​jest to często daremne, ponieważ ból niekoniecznie wskazuje na przyczynę szyi.

Ortopeda na ból szyi

Ból szyi może być odzwierciedleniem choroby fizycznej. Tylko profesjonalne badanie może wskazać prawdziwą przyczynę bólu. Jeżeli obawiasz się, że samoleczenie może prowadzić do kalectwa, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem ortopedą. Specjaliści zapewniają odpowiedni zakres usług do diagnostyki kręgosłupa szyjnego i całego ciała. Po otrzymaniu wyników badań lekarz ortopeda zaleci skuteczne leczenie. Nawiasem mówiąc, w leczeniu bólu szyi wymagana będzie fizjoterapia i leki. W niektórych przypadkach lekarz może skierować Cię na operację.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin