Sardynia wakacje

Sardynia wakacje

Gdzie najlepiej spędzić urlop? Na jednej z wysp Morza Śródziemnego – Sardynia wakacje zapewni jedyne w swoim rodzaju, ponieważ to kraj z niezwykłą historią, plażami i pięknym morzem. Krajobraz jest usiany tysiącami megalitów. To dowodzi, że ludzie od tysięcy lat cieszą się lokalnym klimatem. Sardynia ma miejsce dla każdego: na północy luksusowe Costa Smeralda, na północnym zachodzie średniowieczne miasto Alghero, na południu tętniąca życiem stolica Cagliari, a pomiędzy nimi wiele malowniczych miasteczek i czystych piaszczystych plaż.

Nieznana i tajemnicza Sardynia i wakacje których nigdy nie zapomnisz

Sardynia to jeden z najbardziej charakterystycznych regionów Włoch. Posługują się językiem sardu, który w Unii Europejskiej ma status języka regionalnego. Potomkowie starożytnej cywilizacji Nuraghe przez tysiące lat ludzkiej historii byli pod kulturowym i ekonomicznym wpływem Fenicjan, Kartaginy, Cesarstwa Rzymskiego, Wandalów, Hiszpanii, dynastii Savoy. Turystyka na Sardynii i wakacje na plaży stały się priorytetami, a 1962 rok można uznać za oficjalną datę narodzin nowego turystycznego cudu we Włoszech – plaży Sardynii, która podbiła serca milionów turystów z całego świata.

Jak dostać się na Sardynię w wakacje?

Na Sardynię można dotrzeć drogą powietrzną lub wodną, zależnie od wyboru.

Główne porty lotnicze wyspy:

  • Południe Sardynii – Lotnisko Cagliari.
  • Zachodnia Sardynia — Alghero.
  • Północ wyspy (Szmaragdowe Wybrzeże) – Olbia.

Na każdym lotnisku można wypożyczyć samochód. Do ośrodka można dojechać komunikacją miejską lub taksówką. W prowincji Olbia Tempio latem istnieje bezpośrednie połączenie autobusowe z głównymi miastami Costa Smeralda. Promy odpływają np. z Piombino, Genui, Palermo.  Jednak najlepiej spędzić na Sardynii wakacje zorganizowane przez biuro podróżny, które zapewni bezpieczny transport, wygodny, hotel i dopracowany plan zwiedzania. Sardynia jest gościnna i hojna. Nie możesz się pomylić: wybierz Sardynię, jeśli Ci się podoba i możesz sobie na to pozwolić.

Najlepsze plaże Sardynii – wakacje marzeń

Sardynia wakacjeMusimy odbyć wirtualną podróż wzdłuż wybrzeży Sardynii. Dowiedzieć się, które plaże wyspy są popularne, czym są i gdzie się znajdują. Dzięki temu wy, możecie zaplanować pobyt na wyspie. Dzięki systematycznemu doborowi hoteli w rejonie każdej plaży będzie to łatwe, szybkie, a więc opłacalne. Chcesz spędzić urlop na Sardynii, wakacje, kilka dni wytchnienia od pracy, weekend? Dobrze wybrałeś, to miasto daje to czego potrzebujesz.

Na Sardynii znajduje się ponad 250 plaż, a ich łączna długość to ponad 1800 km. Nie wszystkie z nich są jednakowo dostępne drogą lądową. Biorąc pod uwagę trudny teren, w niektórych przypadkach wycieczka łodzią lub jachtem jest jedyną opcją, aby dostać się na wybraną plażę bez ryzyka lub męczącego spaceru po szlakach. Decydując się na Sardynię z biurem podróży będziesz czuł się komfortowo, zobaczysz najpiękniejsze zakątki i będziesz cieszył się kąpielami słonecznymi na plaży.

Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże) zaprasza na Sardynię i wakacje

Costa Smeralda to jeden z najbardziej prestiżowych obszarów plażowych na Sardynii, epicentrum ekskluzywnej turystyki plażowej. Nazwa kojarzy się z niezwykle bogatym szmaragdowym kolorem wody morskiej. Rozciągające się w formie długiej 55-kilometrowej zatoki w północnej części wyspy Costa Smeralda daje turystom wyjątkowe plaże-rezerwaty miasta Santa Teresa di Gallura. Arzachena znajduje się w centrum Szmaragdowego Wybrzeża.To starożytne miasto oferuje turystom nie tylko zabytki starożytnej historii w postaci stożkowatych kamiennych grobów nuragów, ale także najczystsze plaże: Cala di Volpe, Lisha Ruia, Long Beach i Capriccioli. Porto Cervo to kolejny diament w koronie Costa Smeralda i jeden z największych. Wynajmowane plaże wyposażone są w najnowsze technologie i standardy sanitarne, a w samym mieście znajdują się liczne modne butiki, restauracje i dyskoteki.

Plaże Oristano na Sardynii – wakacje w słońcu

Poruszamy się wzdłuż zachodniego wybrzeża Sardynii na południe. Następny przystanek to Bosa w prowincji Oristano. Biuro podróży oferuje turystom korzystanie z uroków malowniczych plaż, począwszy od półwyspu Sinis, wzdłuż przytulnej zatoki. Oto plaże polecane przez włoskich pediatrów dla dzieci Is Arutas, Is Arenas i Mari Ermi. Polecane jest odwiedzenie: Plaża Marina di Arborea, plaża Arutas, plaża Arenas, plaża Mari Ermi.

Plaże Carbonia-Iglesias

Kontynuujemy naszą wirtualną trasę na południe wzdłuż zachodniego wybrzeża Sardynii. Dotarliśmy do skrajnego punktu, do prowincji Carbonia-Iglesias, wysp św. Piotra i Sant’Antioko. Według legendy Apostoł Piotr podczas morskiej wyprawy do Karalis (starożytnego miasta Cagliari), z powodu nagłego sztormu, który wybuchł, został zmuszony do zatrzymania się na wyspie i przeczekania burzy. Stąd nazwa wyspy Isola di San Pietro.

Plaże Alghero – Coral Riviera na Sardynii – wakacje na czystym piasku

Myśląc o północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii, wjeżdżamy do prowincji Sassari i zapoznajemy się z plażami słynnej Alghero Coral Riviera. Warto odwiedzić centralną plażę Alghero – Spiaggia del Lido: pokryta jest czystym drobnym piaskiem, a woda jest krystalicznie czysta. Nieco dalej na południe znajdują się wydmy plaży Maria Pia i 5 km na północ od Alghero znajduje się plaża Burantín, której piaski dziwnie przypominają kształt serca.

Plaże Cagliari

Poruszamy się wzdłuż najbardziej wysuniętej na południe części wyspy na wschód, Cagliari  – stolicę Sardynii wakacyjnej przygody wielu turystów. W prowincji znajduje się najbardziej prestiżowy trzydziestokilometrowy odcinek plaż Villasimius. Seria hoteli, plaż do wynajęcia, obiektów plażowych i ośrodków spa wydaje się nie mieć końca: nawet tygodniowy urlop jest odbierany jako krótki moment. Golfo degli Angeli i wszystkie okoliczne plaże są latem oblegane przez turystów, a wybór hotelu w ostatniej chwili nie jest łatwym zadaniem, dlatego wakacje z biurem podróżny są najpewniejszym rozwiązaniem.