Przygotowania do ślubu, czyli wybór dodatków i sukienki dla panny młodej

Przygotowania do ślubu, czyli wybór dodatków i sukienki dla panny młodej

Ślub to wielkie wydarzenie kończące czas narzeczeństwa, dlatego bardzo często towarzyszą temu długie przygotowania obejmujące między innymi wybór sali, miejsca ceremonii, dodatków na salę oraz ubioru pana młodego i panny młodej. Niemniej w centrum największego zainteresowania jest zazwyczaj płeć piękna i jej kreacja, która wymaga przemyślanego doboru dodatków oraz sukni.

Dodatki, to elementy nadające charakteru każdej kreacji

Niewątpliwie suknie ślubne należą do najładniejszych i najbardziej przykuwających uwagę kreacji dostępnych na rynku odzieżowym, bez względu czy ślub ma się już za sobą, czy dopiero przed.

Jednak ta sama sukienka może znacznie inaczej wyglądać, jeśli zmieni się choćby jeden lub dwa dodatki. Dlatego nie bez przyczyny mówi się, że dodatki nadają charakteru sukni i tak wiele czasu poświęca się na ich dobór.

Do podstawowych dodatków zalicza się welon, biżuterię, bieliznę oraz buty ślubne. Propozycji welonów jest sporo, gdyż różnią się między sobą długością (krótkie, średnie i długie), ilością zdobień (w postaci koronki, kamieni ozdobnych czy innych dodatków), materiałem użytym do stworzenia oraz fasonem. Na dzień ślubu poleca się wybór subtelnej biżuterii, która została wykonana z kryształków Swarovskiego lub pereł. Niemniej panny młode dość często wybierają delikatne projekty biżuteryjne wykonane ze srebra lub ze złota, mimo że wielu odradza takie rozwiązanie.

Uważa się także, że dobra bielizna to jeden z najbardziej kluczowych elementów odpowiednio dobranej sukni ślubnej. Dlatego warto kupić dobrze wykonany biustonosz i majtki, które będą podkreślać walory kobiecej sylwetki. Ten zestaw warto wzbogacić o pończochy samonośne lub pończochy wraz z pasem do pończoch. Należy mieć na uwadze również fakt, że owa bielizna nie powinna być widoczna i wystawać poza obręb sukni ubranej przez pannę młodą. Natomiast odpowiednio dobrane buty ślubne potrafią zagwarantować udane przyjęcie ślubne. Najchętniej panny młode wybierają na ten dzień buty do tańczenia, lub oryginalne, skórzane buty. Bez względu na wybrany typ obuwia warto dopasować wysokość obcasa do swojego wzrostu, upodobań i fasonu sukni. Obcas typu kaczuszka, słupek, albo szpilka – najważniejsze, aby móc przetańczyć w tych butach całą noc bez obtarć i odcisków na stopach.

Dodatkowo bardzo istotny jest makijaż i fryzura panny młodej. Każda kobieta chce w tym dniu wyglądać bardzo wyjątkowo, dlatego poleca się wykonanie próbnego makijażu oraz uczesania. W ten sposób można zweryfikować umiejętności kosmetyczki i mistrza fryzjerstwa oraz dobór zaproponowanych rozwiązań do posiadanych rysów twarzy i sylwetki. Dobrze wykonane umalowanie i uczesanie stanowi piękne uzupełnienie wybranej sukni ślubnej.

Sukienka dla panny młodej, czyli na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze sukni dla panny młodej należy wziąć pod uwagę wiele czynników, gdyż powinno się uwzględnić własne upodobania, typ sylwetki, styl sukienki, posiadany budżet, fason sukienki czy karnację. Dodatkowo przyszła panna młoda może odkupić sukienkę używaną, wypożyczyć w salonie oferującym suknie ślubne lub też zlecić jej uszycie krawcowej. Podobnie, jak w przypadku dodatków możliwości jest sporo. Dlatego nietrudno o zawrót głowy i niezdecydowanie w pewnym momencie.

Do najczęściej spotykanych sukni na zaślubiny zalicza się sukienki gorsetowe, o kształcie litery A, typu princessa, rybka czy z trenem. Każda z wymienionych kreacji różni się krojem i bardzo często też długością sukni. Warto przy wyborze sukienki i jej fasonu uwzględnić przede wszystkim typ posiadanej, kobiecej sylwetki. Właściwie dobrany fason do figury sprawi, że suknia ślubna podkreśli niewątpliwie walory jej właścicielki.

Zaraz po fasonie należy wziąć pod uwagę jej kolor, ponieważ powinien być dobrany do posiadanej karnacji przez przyszłą właścicielkę. Odcieni bieli jest sporo, gdyż wyróżnia się kolor off white, kość słoniową, złamaną biel i wiele innych. Dodatkowo suknie szyte są także w kolorze pudrowego różu, ecru, czasem też błękitne lub miętowe. Te ostatnie to wyjątkowa rzadkość, ponieważ na ślubnym kobiercu dominuje klasyczna biel. Kolor, nawet czasem bardzo intensywny, bo kobaltowy, czerwony czy pomarańczowy mile widziany jest w dodatkach takich jak pas czy buty.

Wzrost i noszony rozmiar przez przyszłą pannę młodą jest również znaczący. Niskie kobiety zazwyczaj bardzo źle wyglądają w długich sukienkach. Co innego suknie ślubne typu princessa, gdyż w tej sukience każda kobieta wygląda dobrze. Za to typ rybki lubi bardzo szczupłe panie, najlepiej posiadające sylwetkę chłopczycy lub też prostokąta.
Znając wszystkie szczegóły, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze sukni dla przyszłej panny młodej można udać się na przymiarki. Podobnie jak w przypadku fryzury próbnej oraz makijażu i w tym przypadku warto udać się na co najmniej jedną przymiarkę. Najlepiej jeśli to będzie kilka przymiarek w różnych salonach ślubnych. Takie rozeznanie umożliwi zapoznanie się z rynkiem oraz całą ofertą salonów krawieckich, dzięki czemu będzie znacznie łatwiej podjąć ostateczną decyzję.