Poznaj dom zbudowany z kontenera morskiego

Poznaj dom zbudowany z kontenera morskiego. Kontenery morskie wypełniają kluczową niszę w światowej gospodarce. Są wystarczająco duże i solidne, aby równomiernie transportować towary, ale wystarczająco małe, aby zmieścić się na ciężarówkach i zarazem wystarczająco lekkie, aby mogły być przenoszone przez dźwigi i wózki widłowe. Jednak na przestrzeni dziesięcioleci pojawiło się niezmiernie trudne wyzwanie. Co zrobić z nadmiarem tych wszystkich zużytych kontenerów morskich, które niegdyś były wykorzystywane do transportowania towaru, a dziś nie nadają się do czynnego użytku.

Tam, gdzie niektórzy zauważyli problem, innowacyjni architekci zobaczyli ekologiczną okazję, którą przekłuli w interesujący trend. Od połowy XXI wieku projektanci zaczęli zmieniać przeznaczenie kontenerów morskich https://kontenery-morskie24.com.pl/ na dom i na wiele innych budynków. Niektóre konstrukcje mogą być proste. Pojedynczy kompaktowy kontener transportowy, który po prostu zostanie przystosowany do zamieszkania. Podczas gdy inne są złożonymi projektami, w których wykorzystuje się wiele kontenerów morskich połączonych z innymi elementami konstrukcyjnymi, aby stworzyły dom. Co dokładnie jest niezbędne na budowę domu z wysłużonego kontenera morskiego? Czy są tak ekonomiczne, zrównoważone i nadające się do zamieszkania, jak twierdzono? Zapoznaj się ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi kontenerów morskich przerobionych na kompaktowy dom.

Zatem czym tak naprawdę jest kontener przekształcony w dom?

Dom kontenerowy to każde mieszkanie wykonane z kontenera transportowego, jednak warto wiedzieć o tym, że powstałe struktury mogą być dość różnorodne. Kontenery wysyłkowe zwykle występują w dwóch rozmiarach, gdzie jeden z nich jest dwukrotnie większy od standardowego. Mniejszy z nich ma około 50 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, a większy pojemnik daje około 100 metrów kwadratowych. Istnieją również dwa typy wysokości: zwykły (2,5 metra wysokości) lub wysoki pojemnik sześcianu, który zapewnia około pół metra dodatkowej pionowej przestrzeni życiowej. Niektóre domy kontenerów wysyłkowych wykorzystywane są jako te kompaktowe przestrzenie będące samodzielnymi małymi domami lub biurami w tymczasowych miejscach budowy.

Pamiętajmy o tym, że wielu budowniczych lub właścicieli łączy kontenery, aby tworzyć większe domy. W domach z wieloma kontenerami morskimi ściany są często usuwane, aby stworzyć bardziej przestronne wnętrza, a tradycyjne metody konstrukcyjne dodają materiały zewnętrzne i dodatkowe pokoje. Niektóre kontenery morskie są ułożone w rzędy, aby tworzyć wielopoziomowe rezydencje, podczas gdy inne można skręcać i obracać w stylu Jenga, aby uzyskać uderzające arcydzieła architektury.

Gdzie można nabyć kontener przerobiony na dom i jakie są jego charakterystyczne cechy?

Jeśli kupisz pusty, zupełnie nowy kontener transportowy, prawdopodobnie pochodzi on od producentów w Chinach; chińska firma CIMC produkuje około 82 procent stalowych kontenerów transportowych na świecie. Używane kontenery do transportu są opcją bardziej przyjazną dla środowiska i budżetu, ale należy dokładnie sprawdzić ich stan. Zwróć uwagę na różne certyfikaty. Niektóre są certyfikowane na możliwość wysyłania towarów za granicę, a bardziej rygorystyczne certyfikaty oznaczają kontenery odporne na wiatr, nawet wodę.

Niektóre kontenery są określane jako jednorazowe. Mimo wszystko okazuje się, że pomimo pozorów, zapewniają dobrą równowagę między wartością a przyzwoitym stanem. Kontenery morskie jednorazowego użytku mogły zostać użyte do transportu niebezpiecznych chemikaliów lub mogą zawierać rdzę, drzwi, które się nie uszczelniają lub dziury, nie są one zalecane do budowy domów.

Zużyte pojemniki są dostępne u dystrybutorów krajowych lub lokalnych. Podczas gdy dystrybutorzy krajowi dysponują dużymi zapasami i mogą dostarczać towary do większości lokalizacji, lokalni sprzedawcy często mają lepsze ceny, ale nie oferują dostaw. Kontenery dwumetrowe można przenosić za pomocą standardowego wózka widłowego i holować na lawetach, ale kontenery 4-metrowe zwykle wymagają dźwigu.

Wreszcie nowa partia firm zapewnia gotowe kontenery https://kontenery-morskie.biz.pl/ do wysyłki. Te małe domy różnią się stylem i ceną, ale oferują one kompleksową ofertę dla każdego, kto chce mieć kontener do domu, ale nie chce go sam budować.

Pomimo cech przyjaznych mieszkańcom kontenery mogą stanowić wyzwanie, jeśli są używane w domach. Po pierwsze, pamiętaj, że prawie wszystkie kontenery mają dokładną, standardową szerokość ośmiu stóp i szerokość pomieszczenia nieco ponad siedem stóp. To dość wąskie, nawet dla osób przyzwyczajonych do życia w ciasnych mieszkaniach. Jeśli chcesz mieć szersze pokoje, musisz użyć wielu kontenerów transportowych ze zdjętymi ścianami lub zamknąć obszar między dwoma równoległymi, ale oddzielnymi kontenerami.

Inną potencjalną wadą jest to, że metal pojemników może utrudniać montaż izolacji. Podczas gdy typowe drewniane ściany ze słupkami mają wnękę na izolację, faliste metalowe boki kontenera transportowego nie. Projekty na dużą skalę, w których wykorzystuje się wiele pojemników, mogą również wymagać znacznego wzmocnienia stali, co zwiększa potencjalne koszty.

Domy w kontenerach wysyłkowych nie zawsze są tańsze w budowie niż tradycyjne domy w klasycznym drewnie budowlanym, ale mogą być możliwą opcją. Istnieje wiele zmiennych, które wpływają na koszty projektu, takich jak lokalizacja, rozmiar, projekt i wykończenie wnętrz.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl