Korzystna oferta ubezpieczeniowa to gwarancja bezpieczeństwa na drodze

Każdy kierowca jest świadomy, że posiadanie samochodu generuje niemałe koszty. Właściwa diagnostyka auta, regularne przeglądy oraz niezbędne naprawy to tylko kilka z wielu niezbędnych czynności. Istnieje jeszcze jeden jakże istotny element związany z autem, jakim jest ubezpieczenie OC.

Sprecyzowane warunki

Ubezpieczyciel, kalkulując koszt danego ubezpieczenia OC https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ocp-przewoznika/tychy/, bierze pod uwagę takie zmienne jak wiek właściciela auta, markę, model i rocznik samochodu, a także jego wersję wyposażenia. Jednakże najważniejszą informacją jest dotychczasowa historia dotycząca niespodziewanych zdarzeń drogowych kierowcy, im kolizji mniej, tym lepiej. Nie ma co ukrywać, że każdy użytkownik dróg liczy na jak najkorzystniejszy pakiet, gwarantujący konkurencyjne warunki.

Podstawowe informacje

Zakup polisy OC jest obowiązkowy i najczęściej kojarzony w kontekście komunikacyjnym. Jej założenia są regulowane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a także Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Warto wspomnieć, że koszt samego ubezpieczenia OC bez dodatkowych opcji jest zbliżony kosztami w przypadku większości ubezpieczycieli. Różnice w wydatkach można zauważyć w momencie dokupienia NNW kierowcy oraz pasażera. Czy warto rozważyć rozszerzenie zakresu polisy? Oczywiście, że tak. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się na drodze, a kompleksowe ubezpieczenie pozwala czuć się bezpieczniej za kierownicą. Jeśli obecne założenia oferty polisy nie satysfakcjonują właściciela auta, w prosty sposób można dokonać zmiany na nowego ubezpieczyciela. Typowy okres zobowiązania upływa po roku, lecz należy pamiętać, aby wypowiedzieć umowę u poprzedniego ubezpieczyciela, tym samym nie ponosząc kosztów wynikających z opłacenia dwóch składek. Jeśli dokonujemy zakupu używanego samochodu, także istnieje opcja zmiany ubezpieczenia OC, lecz ponowne przeliczenie wartości składki może okazać się niekorzystne z uwagi na parametry taryfikacyjne takie jak wiek nowego właściciela oraz przebieg pojazdu.

Wysokość składki

Wszystko zależy od tego, jakim stażem charakteryzuje się dany kierowca. Dłuższy staż to korzystniejsze warunki, tym samym starszy kierowca, który po roku bezszkodowej jazdy może liczyć na 10% zniżki, już po okresie 6 lat ma zagwarantowaną zniżkę na maksymalnym poziomie. W kontekście młodego właściciela auta koszt ubezpieczenia OC nie jest aż tak korzystny. Mowa tu oczywiście o zwyżce ubezpieczenia, która wynika z młodego stażu kierowcy. Wyższe koszty dotyczą mieszkańców większych miast, wynikają także one z wieku auta, jego przeznaczenia. Jedno jest pewne, nie warto dokonywać opłat składek w ratach, gdyż generuje to tylko zwiększenie kosztów końcowych ubezpieczenia OC.

Jak dokonać najlepszego wyboru?

Pozostanie u tego samego ubezpieczyciela przez kilka lat, często nie wróży konkurencyjnej składki ubezpieczenia, dlatego też należy na bieżąco śledzić oferty innych ubezpieczycieli dostępnych na rynku. Jeśli ktoś nie ma na to czasu lub wprawy do dyspozycji pozostaje wizyta u agenta, który na podstawie indywidualnych oczekiwań oraz obecnych trendów na rynku polis wybierze dla nas najlepsze dostępne rozwiązanie. Dla tych jednak, którzy wolą załatwić wszystko na własną rękę mogą skierować swoje działania do sieci. Dzięki porównywarkom internetowym z pewnością uda się wybrać właściwe towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto pamiętać, że polisa zakupiona on- line często zapewnia dodatkową zniżkę, oprócz tej wynikającej z bezszkodowej jazdy.

Dodatkowe rozwiązania

Oprócz podstawowego ubezpieczenia OC http://tania-polisa.com/oc-samochodu-szczecin/ warto zadać sobie pytanie, czy będzie to dla nas wystarczające zabezpieczenie. W kontekście aut zakupionych prosto z salonu, wielu kierowców sięga bezpośrednio po takie środki jak polisa AC, która obejmuje także naprawienie szkód auta, a jej rozszerzona wersja gwarantuje zwrot kosztów związanych z kradzieżą pojazdu. Kolejną opcją jest zakup wcześniej wspomnianego NNW kierowcy oraz pasażera. Niezwykle popularna jest też usługa Assistance, to dzięki niej w przypadku awarii auta właściciel otrzymuje kompleksowe wsparcie w postaci naprawy na miejscu zdarzenia lub holowanie samochodu. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego ubezpieczenie OC lub AC jest poszerzone o usługę Assistance.

Podsumowując, koszt ubezpieczenia jest zależny od stażu kierowcy oraz kondycji auta. Jeśli decydujemy się na zakup poszerzenia pakietu, w którego skład wchodzi NNW, AC lub usługa Assistance, finalna kwota także wzrośnie. Aby wszystkie niezbędne należności nie narażały zbytnio portfela właściciela auta, należy na bieżąco śledzić konkurencyjne oferty innych towarzystw oferujących zróżnicowane warianty polis. Młodzi kierowcy natomiast muszą uzbroić się w cierpliwość i brać przykład z bezkolizyjnej jazdy ich nieco starszych kolegów po fachu. Będąc uczestnikiem ruchu, można napotkać wiele zróżnicowanych sytuacji i to od nas zależy, czy obrana trasa przebiegnie dla nas, a przede wszystkim dla naszych pasażerów bezpiecznie. Jeśli na rynku dostępna jest pełna oferta ubezpieczeniowa w korzystnej cenie, należy bez wahania ją wybrać.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/