Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej są w obecnych czasach bardzo rozchwytywane, ponieważ dzięki nim można spełnić swoje marzenie o byciu właścicielem własnej firmy. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które nie mają zdolności kredytowej, aby móc na ten cel zaciągnąć zobowiązanie finansowe w instytucji bankowej. A poza tym, jak powszechnie wiadomo, kredyty bankowe są bardzo wysoko oprocentowane i aby je uzyskać często trzeba wnieść swój wkład własny, a niekiedy również opłatę amortyzacyjną, a większości młodych przedsiębiorców na taki wydatek nie stać, ponieważ gdyby dysponowali takimi kwotami pieniężnymi, to by nie starali się o uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej na rozpoczęcie działalności gospodarczej, które są na bardzo korzystnych warunkach.
Chcesz być właścicielem własnej firmy? Jeżeli tak to nie czekaj dłużej, tylko działaj!
Jeżeli zastanawiasz się, czy działalność gospodarcza jest dla Ciebie to musisz się nad tym bardzo uważnie zastanowić. Aczkolwiek, jeśli już ten temat przeszedł Ci przez myśl to może warto kierować się swoją intuicją i zacząć coś działać w tym kierunku. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z szeregiem obowiązków, których nie ma podczas pracy na etacie i na to należy być w szczególności przygotowanym. Do obowiązków takich potrzeba zaliczyć między innymi: sprawy związane z księgowością, sprawy związane z wynagrodzeniami dla pracowników, ale również sprawy związane bieżącym regulowaniem spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w urzędzie skarbowym. Bowiem wystarczy spóźnić się z opłatami nawet jeden dzień, a już można mieć nieprzyjemności związane z tymi instytucjami. Dlatego posiadając własną działalność gospodarczą trzeba ze wszystkimi sprawami zawsze być na bieżąco i potrafić być osobą elastyczną, ponieważ jest to niezwykle istotne, jeżeli jest się właścicielem przedsiębiorstwa, a tym bardziej, jeżeli mamy pod sobą innych pracowników, którymi trzeba w odpowiedni sposób zarządzać. Bez tego, funkcjonowanie naszej firmy będzie złe, a my będziemy musieli zamknąć firmę, ponieważ nie będzie ona przynosiła wymiernych zysków, ale tylko same koszty związane z jej prowadzeniem.
Czym są dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej?
Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest to projekt finansowany z funduszy Unii Europejskiej, który jest realizowany w stosunku do różnych grup społecznych. Zarówno do tych osób, które ukończyły 30. rok życia, jak również w stosunku do osób młodszych. W związku z tym z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie samego.
Dotacje z urzędu pracy
Dotacje z urzędu pracy są dla osób zarejestrowanych w takim urzędzie nie krócej niż 6 miesięcy. Maksymalną kwotą finansowania, jaką można uzyskać jest 20 tysięcy złotych. Dotacja jest bezpłatna pod warunkiem, że działalność gospodarcza, na którą została przyznana dotacja utrzyma się przez okres minimum 12 miesięcy.
Pożyczka na start
Pożyczka na start odznacza się tym, iż jest to pożyczka dla przedsiębiorców, którą ma możliwość dostać beneficjent po 30. roku życia. Mikro pożyczka unijna posiada niskie oprocentowanie, w wysokości 0,25 procent. Jednym z najważniejszych warunków, które musimy spełnić, by móc ją dostać jest zaświadczenie, iż nie jest się oraz nie było się osobą karaną w przeszłości. Warto też dodać, iż pożyczka na start ma bardzo wysoką przyznawalność. Otóż około 85 procent składanych wniosków jest rozpatrywanych w sposób pozytywny.
Pożyczka dla firm na start daje wiele możliwości tym osobom, które nie posiadają możliwości wzięcia kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej w banku. Ta forma pożyczki dla firm z Warszawy unijnej na start nie wymaga od beneficjenta wnoszenia opłat amortyzacyjnych, ale też nie jest wymagane wnoszenie wkładu własnego.
Przykładowe rodzaje kodów PKD
Do przykładowych rodzajów kodów PKD zalicza się:
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu pozyskiwania drewna – 02.20 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu produkcji napojów bezalkoholowych – 11.07 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu produkcji wyrobów tytoniowych – 12.00 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu pozyskiwania dziko rosnących produktów leśnych – 02.36 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu działalności fotograficznej – 74.20 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu sprzedaży hurtowej pozostałych maszyn i urządzeń biurowych – 46.66 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu działalności związanej z tłumaczeniami – 74.30 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu produkcji dywanów i chodników – 13.93 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu produkcji szkła gospodarczego – 23.13 Z
- kod PKD odnoszący się do prowadzenia działalności gospodarczej z zakresu produkcji bielizny – 14.14 Z.