IIe trzeba mieć pieniędzy żeby otworzyć lombard

IIe trzeba mieć pieniędzy żeby otworzyć lombard

Lombard jest miejscem, w którym można dokonać: skupu telefonów, skupu laptopów, skupu rowerów, skupu złota, a także coraz częściej również skupu mieszkań. Lombard pełni swoją działalność na podstawie udzielania pożyczek pod zastaw różnorodnych przedmiotów, im więcej dany przedmiot jest warty, tym większą kwotę pieniędzy jest w stanie uzyskać pożyczkobiorca od lombardu. Lombardy w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, popyt na usługi takich miejsc w dalszym ciągu rośnie i przekonuje się do nich również takie grono osób, które kiedyś dość sceptycznie patrzyło na działalność lombardów. W niniejszym artykule powiemy Państwu, ile potrzeba pieniędzy, aby móc otworzyć działalność gospodarczą związaną z funkcjonowaniem i prowadzeniem lombardu.

Jakie zaplecze finansowe należy posiadać, aby móc wejść w posiadanie własnego lombardu?

Otóż, w większości sytuacji podmioty, które chcą prowadzić swój lombard muszą liczyć się z kwotą około 50 tysięcy złotych. Jest to oczywiście kwota minimalna, która będzie w stanie pokryć podstawowe i początkowe koszty związane z prowadzeniem takiego rodzaju działalności, a przede wszystkim z sytuacjami dotyczącymi udzielania pożyczek lombardowych. Na samo przygotowanie działalności gospodarczej o charakterze lombardowym trzeba przygotować minimum 10 tysięcy złotych, do tego dochodzi zapłata za czynsz lokalu w wysokości około 3 tysięcy miesięcznie, jak również koszty związane z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Co sprawia, że ludzie przyzwyczaili się do pożyczek lombardowych?

Kwestii zależnych, odnoszących się do tego, że nasze społeczeństwo każdego roku znacznie chętniej zaczyna korzystać z pożyczek lombardowych jest wiele, a zalicza się do nich: łatwą dostępność pożyczek, możliwość zastawiania różnorodnych przedmiotów, szybkie otrzymanie pożyczki.

Co trzeba zaliczyć do wad wynikających z zaciągania pożyczek lombardowych?

Do głównych wad wynikających z zaciągania pożyczek lombardowych należy zaliczyć w szczególności takie kwestie jak: szybki okres spłaty zobowiązania finansowego, wysokie koszty pożyczki lombardowej, a także stosunkowo niska wycena zastawionego towaru.

Jakie rzeczy najczęściej przyjmuje lombard pod zastaw?

lombard-warszawa-praga-południeJeśli chodzi o aspekt tego, jakie najczęściej lombard skupuje przedmioty pod zastaw to można do nich zakwalifikować przede wszystkim: sprzęt AGD, sprzęt RTV, telefony, laptopy, sprzęt sportowy, antyki, obrazy, rzeźby. W miejscach takich jak lombard, udziela się wyłącznie pożyczek krótkoterminowych, czyli takich, których zwrot powinien nastąpić nie później niż w ciągu trzydziestu dni, licząc od momentu podpisania umowy o pożyczkę lombardową. Oczywiście może zdarzyć się również taka sytuacja, że osoba, która zastawiała daną rzecz w lombardzie w celu pożyczenia gotówki, nie będzie miała pieniędzy na terminową spłatę. W takim przypadku istnieje także możliwość przedłużenia terminu spłaty. Aby przedłużyć termin spłaty zobowiązania finansowego trzeba zapłacić około dziesięciu procent od kwoty pożyczonych pieniędzy. W przeciwnym wypadku przedłużenie terminu spłaty zobowiązania finansowego w lombardzie nie dojdzie do jakiegokolwiek skutku, ponieważ właśnie na tym zarabiają w głównej mierze lombardy, a jak powszechnie wiadomo nie jest to instytucja charytatywna i jej również zależy na jak największym zarobku.

Sprawdź ofertę:

Elementy umowy o pożyczkę lombardową

Jeśli chodzi o kwestię umowy o pożyczkę lombardową to trzeba do niej zaliczyć przede wszystkim takie elementy jak: rzetelne określnie wszystkich stron umowy, oznaczenie terminu spłaty, oznaczenie formy zastawu, określenie i opisanie zastawianego przedmiotu, jak również wysokość spłaty zobowiązania finansowego wraz ze wszystkimi kosztami z tego tytułu.

Dokumenty potrzebne do zawarcia umowy zastawu w lombardzie

Otóż, aby móc zawrzeć umowę o pożyczkę lombardową wystarczy jedynie spełnić minimum formalności. Oznacza nic innego jak to, że klient zainteresowany zawarciem pożyczki pod zastaw musi posiadać ważny dowód tożsamości. Natomiast, w sytuacji gdy nie dysponuje ważnym dowodem tożsamości to jest zobowiązany pokazać innym ważny dokument ze zdjęciem. Może więc nim być nie tylko paszport, ale również prawo jazdy.

Na jaki okres czasu jest zawierana pożyczka lombardowa?

Pożyczka lombardowa jest zawierana w reguły na okres krótkoterminowy, a więc na czas trzydziestu dni. Przed upływem tego terminu trzeba w pełni uregulować wszystkie aspekty związane z umową o pożyczkę lombardową, ponieważ w przeciwnym wypadku lombard będzie miał pełne prawo do dysponowania taką rzeczą, a zarazem będzie miał prawo do wystawienia takiego przedmiotu na sprzedaż. Można termin spłaty przedłużyć, ale wtedy trzeba liczyć się z dodatkową opłatą w wysokości około dziesięciu procent wartości udzielonej pożyczki przez lombard. Jeżeli opłata taka zostanie przez pożyczkobiorcę dokonana to wymagany termin spłacenia pożyczki lombardowej zostanie wydłużony o kolejne trzydzieści dni, licząc od chwili zapłaty za takie przedłużenie. Wtedy termin spłaty zaczyna biec od początku.

angielski francuski niemiecki hiszpański