Zawieranie nowych znajomości

Planując wakacje zazwyczaj zwracamy uwagę w pierwszej kolejności na to, kto z nami pojedzie, czy będzie to mąż, dzieci, czy grupa znajomych. Jednak jak się okazuje podczas podróży wiele wskazuje na to, że nasze grono przyjaciół diametralnie się zmienia.

Nie chodzi tutaj o odkrycie niekoniecznie dobrych cech drugiej osoby, która przez tyle czasu była nam bliska, a i owszem takich sytuacji jest całe mnóstwo.

Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, czy w kraju, czy zagranicą zawieranie nowych znajomości nie zawsze jest takie łatwe. Dlatego też można uznać, że mamy szansę popracować nad naszą nieśmiałością, która w nowym otoczeniu nie jest już taka straszna jak w szkolnej ławce, czy w wielkiej korporacji.

W miłej nadmorskiej atmosferze, z dala od problemów oraz stresu, łatwiej jest się otworzyć na drugiego człowieka, a takie zachowania stają się nauką na przyszłość. Bowiem skoro tu nam się udało, to dlaczego ma się nie udać w codziennym otoczeniu, zatem wakacje to odpowiedni czas na naukę nad samym sobą.