Sztuka odkrywania na własną rękę

www.startzkultura.pl

Wakacyjne wyjazdy to nie tylko podążanie za narzucanymi schematami, warto czasem wybrać się w taką podróż w nieznane. Porzucić wszelkie mapy, przewodniki, zagubić się wśród uliczek, budynków i odkryć zupełnie coś nowego.

Nie trzeba od razu, niczym Kolumb wypływać w morze i poszukiwać, nieznanych lądów, chodzi raczej o małe kroki, na podstawie których wyczarujemy własne upodobania, które mogą być cenną wskazówką dla innych podróżników.

Okazuje się, że każde miasto kryje swoją tajemnice, dlaczego jej nie poznać? Może to być Sopot, Wenecja, czy nawet Istambuł, zboczmy z deptaku, zrezygnujmy z najkrótszej trasy pomiędzy zabytkami. Dajmy się ponieść wakacyjnej swobodzie, odnajdźmy w sobie trochę odwagi, nauczmy się brać wszystko, co tylko mamy na wyciągnięcie ręki, ale też domagajmy się odrobiny więcej. Dzięki temu zyskamy nie tylko cenne wspomnienia, wiedzę na temat tradycyjnej architektury budynków, o których nikt nie wspomina, ale także nauczymy się, że świat ma dla nas o wiele więcej do zaoferowania.