Samodzielność- podstawa podróżnika

www.dawidjackiewicz.pl

Okazuje się, że nie tylko dziecko, które wysyłamy na pierwszą kolonie musi zmierzyć się ze swoją słabością, jaką jest samodzielność. Każdy człowiek, który wyjeżdża w jakąkolwiek podróż musi zdać sobie sprawę z tego, że liczyć może tylko na siebie.

Niezależnie od tego, jak bardzo będzie to zorganizowana wycieczka, gwarantująca całodobową opiekę rezydenta, pomoc animatorów, a także, gdy będzie to wyjazd w gronie przyjaciół, zawsze należy pamiętać o tym, że istnieje wiele sytuacji, w których nasza samodzielność okazuje się być najważniejszym elementem w plecaku podróżnika.

Zdaje się, że to właśnie obcowanie z nieznanym miejscem, niebezpieczeństwa, czy też brak drugiej osoby powoduje, że najłatwiej jest się po prostu pogubić i to nawet w tych najbardziej prozaicznych kwestiach. Tylko ci najbardziej wytrwali pewni siebie i zdeterminowani są wstanie wyciągnąć z tej lekcji odpowiednie wnioski, tym samym samodzielne rozłożenie namiotu, rozpalenie ogniska, czy też znalezienie drogi do celu zdaje się nie być już takie trudne jak pierwszego dnia.