Pokonanie strachu i rozstania z mamą

www.canon-foto-klub.pl

Weekendowy wypad za miasto, wakacje u babci na wsi, urlop nad morzem, czy zdobywanie górskich szczytów, praktycznie każdy wyjazd wiąże się z jednym zasadniczym elementem jakim jest zdobywanie nowych umiejętności.

W pierwszej kolejności będzie to przede wszystkim rozstanie się z mamą, gdy w grę wchodzi kolonia, czy obóz młodzieżowy. Mimo tego, że dzieci bardzo chętnie wybierają się na takie wakacje, to w gruncie rzeczy jest to dla nich bardzo duża dawka emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i niestety negatywnych.

Wspomniana wcześniej nauka samodzielności wiąże się tutaj jeszcze z jedną bardzo ważną kwestią jaką jest strach. Nie jesteśmy wstanie nad tym zapanować, czy także ustrzec dziecko przed owym zachowaniem. Jednak należy pamiętać, że takie podróże są bardzo dobrą lekcją, która będzie owocowała w przyszłości. Zatem już od najmłodszych lat warto posyłać swoje pociechy na tego typu formy spędzania wakacyjnych miesięcy, podczas których dajemy im możliwość na odkrywanie świata własnymi kategoriami, a niepodyktowanymi przez rodziców.