Organizacja, ład i porządek

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-prawnicze www.ciuchometr.pl

Choć wielu rodziców nie podziela zdania, że wakacje są dobrym czasem na wpojenie dzieciom zasad związanych z utrzymaniem porządku, dobrej organizacji, czy chociażby umiejętnego przewidywania skutków podejmowanych decyzji, to okazuje się, że odpowiednie podejście do tego tematu może przynieść skutki.

Wystarczy tylko dobrze się przygotować, zwracając uwagę na to, co mamy zamiar osiągnąć. Oczywiście nie ma to być strofowanie dziecka codziennie wieczorem, że ma posprzątać hotelowy pokój, bo zapewne usłyszymy przecież pokojówka to zrobi. Dlatego należy wplatać pewne działania do codziennych zachowań wakacyjnych.

Bez trudu znajdzie się sposoby na nauczenie dziecka organizacji swoich spraw, jeżeli pozwolimy mu zaplanować wycieczkę, niech zobaczy, że bez dobrego planu i uporządkowania pewnych rzeczy, trudno będzie odbyć przyjemną wyprawę.

Przykładów jest bardzo wiele, jednak w tym wypadku chodziło tylko o zwrócenie uwagi, na to, że dzięki naszej pomocy, dziecko może w miły i przyjemny sposób nauczyć się czegoś również podczas podróży