Kultura innych krajów – na wyciągnięcie ręki

www.stadiony360.pl szczepienie.net.pl

Kolejnym ważnym elementem, który tworzy listę istotnych spraw, jakich można nauczyć się podczas podróżowania jest obcowanie w odmiennych kulturach, które są charakterystyczne dla danego kraju. Czego można się nauczyć od Turka, Egipcjanina, czy chociażby Amerykanina?

Okazuje się, że oprócz innego języka ojczystego posiadają oni, a właściwie ich kraj odmienne kultury, obyczaje i ogólny sposób bycia. Chociażby pora sjesty we Włoszech, może zdziwić nie jednego turystę, podobnie, jak lunch w Ameryce. To tylko prosty przykład, o którym w jakimś stopniu wiemy, jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę z zasady funkcjonowania. Nie mniej jednak znane przysłowie „Co kraj to obyczaj” nie jest wyssane z palca.

Dlatego też podróżowanie po wszelkich kontynentach jest nie tylko bardzo dobrym sposobem na niezapomniane wakacje, ale również doskonałą lekcją o religii, kulturze, zachowaniach, obyczajach, których często nawet nie wyczytamy w przewodniku. Bowiem to po prostu trzeba przeżyć, dotknąć, zobaczyć.