Geografia nie tylko na mapie

www.msknet.pl http://www.mtlumaczenia.pl/lacina

Podróże to przede wszystkim najlepsza lekcja geografii nie tylko dla dzieci szkolnych, ale także studentów, czy nawet dorosłych. Nie ma to jak dotknięcie, zobaczenie na własne oczy czegoś, co zna się tylko z kolorowych zdjęć. Więcej faktów można zapamiętać, gdy ma się z nimi bezpośredni kontakt.

Dajmy na to prostą wycieczkę po Europie, chociażby wyjazd z Polski, przez Niemcy, Austrię, Szwajcarie, Włochy wystarczy, jak na początek. Okazuje się, że na przestrzeni tych kilometrów możemy dokładnie zauważyć różnice pomiędzy znanymi z geografii terminami. Niziny, wyżyny, pagórki, górskie szczyty, różnice klimatyczne, czy także charakterystyczne cechy gleby i towarzyszące im uprawy.
Podczas takiej wyprawy przy odrobinie szczęścia, oczywiście w porze letniej można w przeciągu tygodnia ujrzeć piękną słoneczną pogodę, gwałtowną burze, grad, deszcze, a także małe trąby powietrzne gdzieś na południu Europy. Wydaje się, że wakacje to tylko odpoczynek, a tak naprawdę, gdzieś potajemnie dociera wiele cennych informacji, na które nawet nie zwraca się uwagi.